2019-2020 ULUSLARARASI ÖĞRENCİ AKADEMİSİ DUYURUSU.

Ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin ülkemizi daha yakından tanıması, akademik ve mesleki donanımlarının artırılması, sivil toplum bilinciyle projeler üretilmesi ve sosyal sorumluluk/farkındalık oluşturulmasını sağlamak amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı / Türkiye Bursları tarafından yürütülen Uluslararası Öğrenci Akademisi başvuruları açılmıştır.

Uluslararası Öğrenci Akademisi Türkiye'de öğrenim gören bütün uluslararası öğrencilere, bölgesel çalışmalardan güzel sanatlara, girişimcilikten çeviri atölyelerine, sağlıktan gönüllülük faaliyetlerine kadar çok çeşitli alanlarda eğitim alma, alanında öncü kurumlar ve yetkin isimlerle tanışma ve bir araya gelme, farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerle tanışma, makale ve rapor gibi akademik yayınlar ya da kişisel kabiliyetlerini ortaya koyabileceği eserler sunma, daha akıcı ve yetkin bir Türkçe konuşma ve yazma, kültürel ve tematik gezi/faaliyetlere katılma fırsatı sunmaktadır.

Not: Uluslararası Öğrenci Akademisi bütün uluslararası öğrencilerin başvurusuna açıktır. Programların tamamı ücretsizdir. Soru ve önerilerinizi akademi@ytb.gov.tr adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru için www.turkiyeburslari.gov.tr sayfasını ziyaret ediniz.

Son Başvuru Tarihi: 12 Ocak 2020 Katılımınızı bekler, başarılar dileriz.
Ek Dosyalar
Bu içerik 02.01.2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 324 kez okundu.