“2. TRAKYA AR-GE VE TEKNOLOJİ PROJE PAZARI”NDA FAKÜLTEMİZ ÖĞRETİM ÜYELERİ DOÇ.DR.HİLMİ KUŞÇU VE DR.ÖĞR.ÜYESİ DENİZ TAŞKIN’IN BAŞARISI

Trakya Üniversitesi tarafından, Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) ve Trakya Kalkınma Ajansı iş birliğiyle düzenlenen “2. Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı”nın jüri değerlendirme toplantısı ve ödül töreni, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. “Ar-Ge ve Teknoloji Yarışmaları” kapsamında, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı”nın açılışına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Edirne Baro Başkanı Av. Alper Pınar,  Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mümin Şahin, Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Edirne İl Müdürü Salih Akbulut, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Murat Ilıcak, birlik üyesi üniversitelerin Rektör Yardımcıları, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı’na sadece, Trakya Üniversiteler Birliği üyesi olan Çanakkale Onsekiz Mart, Kırklareli, Namık Kemal ve Trakya üniversitelerinde çalışan veya öğretim gören araştırmacılarla bu illerde faaliyet gösteren sanayicilerin katılımı kabul edilirken, başvurular; mühendislik ve doğa bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal ve beşeri bilimler ile teknik meslek alanlarını kapsadı. Trakya Üniversiteler Birliği’nin Dönem Başkanlığı’nı yürüten Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen organizasyonda, Trakya Proje Pazarı Düzenleme Kurulu üyeliklerini Doç. Dr. Emre Atılgan, Prof. Dr. Semiha Öztuna, Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Doç. Dr. Hilmi Tozkır, Teknopark Müdürü Barış Kocabıyık ve Trakya Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Ali İhsan Meşe üstlendi.
 “Trakya Ar-Ge ve Teknoloji Proje Pazarı” etkinliği kapsamında 37 başvuru arasından seçilen 10 farklı projenin tanıtımı, proje sorumlusu öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından yapıldı. Jüri üyeleri Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Doç. Dr. Rafet Akdeniz (NKÜ), Dr. Öğr. Üyesi Fatih Aydın (KLÜ) ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Aydın (ÇOMÜ) tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ilk 5’e giren proje sahiplerine “Ticarileştirme Desteği” kapsamında para ödülleri verildi.

“Neuroprint: Transkriptomik Bilişsel-İşlevsel Ağ Örgüsü ve miRNA İlişkisi ile Reklam Etkinliğini Belirleyen Neuromarketing Analiz Seti” adlı projeleriyle Prof. Dr. Ayşe Akyol ve Prof. Dr. Oğuzhan Doğanlar 25 bin TL birincilik, “İşitsel Nöropati Spektrum Bozukluğu: SMAD4 Gen Metilasyonu Biyolojik Bir Market Olabilir Mi?” adlı projesiyle Dr. Öğr. Üyesi Erdoğan Bulut 20 bin TL ikincilik, “Mikroişlemci Kontrollü Elektro Pnömatik Flutte” adlı projesiyle Doç. Dr. Hilmi Kuşçu 15 bin TL üçüncülük, “Otonom Araçlar İçin Yerli Elektrik Motoru Sürücüsü” adlı projesiyle Dr. Öğr. Üyesi Deniz Taşkın 10 bin TL dördüncülük ve “Enactive İnteraktif Eğitim Simülasyonu” adlı projesiyle Arş. Gör. Dr. Erdem Demiröz 5 bin TL’lik beşincilik ödülüne layık görüldü.
 
Ek Resimler
Bu içerik 18.12.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 619 kez okundu.