Mezun aşamasına gelmiş Yabancı Uyruklu öğrencilerimize duyuru...

MEZUNİYET BİLGİ FORMU OLUŞTURMA VE İNDİRME İŞLEMİ

Mezun olduğunuz okuldan diplomanızı almanız için Türkiye Mezunları web sitesine (https://www.turkivemezunlari.gov.tr) üye olup aşağıda belirtilen işlemleri uygulayarak alacağınız Mezuniyet Bilgi Formunu okulunuza teslim etmeniz gerekmektedir.

       Mezuniyet Bilgi Formunu alabilmeniz için eğitim yerinizin Türkiye ve Eğitim Durumunuzun Mezun olarak sisteme girilmesi gerekmektedir.

       Eğer sisteme kayıtlı değilseniz, https://www.turkiyemezunlari.gov.tr web sitesinde kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Bursları Bilgi Sistemi(TBBS) kullanıcıları hesap bilgileri ile doğrudan giriş yapabilirler. (Bkz: Ssl)

       Aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra Profil sayfanızda Eğitim Bilgileri sekmesine tıklayınız. https://www.turkivemezunlari.gov.tr/graduate/education/lisg( (Bkz: Ss2).

       Eğitim bilgileri sayfasında Mezuniyet Bilgi Formu Oluştur Menüsünden (Bkz: %1-1) mezun olduğunuz düzeyi seçerek formunuzu oluşturabilir ya da daha önce oluşturmuş olduğunuz eğitim bilgisine ait bilgi formunu listedeki Form (Bkz: %1-2) alanından indirebilirsiniz.

Ek Dosyalar
Bu içerik 15.01.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 564 kez okundu.