TRAKYA ÜNİVERSİTESİ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ E-EĞİTİM SÜRECİ HAKKINDA

COVID-19 salgını nedeniyle Üniversitemizde eğitim ve öğretim süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 07.09.2020 tarihli Senato toplantısında, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönem derslerinin Uzaktan Öğretim – Eşzamanlı (Online) olarak uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu karar doğrultusunda Trakya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan çalışmalarla, Uzaktan Öğretim – Eşzamanlı (Online) derslerinin Microsoft Teams Uzaktan Öğretim Uygulaması üzerinden verilmesi ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır.

Derslerin Microsoft Teams Uzaktan Öğretim Uygulaması üzerinden verilecek olması nedeniyle 2019-2020 Bahar Dönemi’nde aktif olan E-Ders Platformu ve daha önceki dönemlerde kullanılan E-Trakya/E-Kampüs platformları bu dönem için kullanılmayacaktır. 

Microsoft Teams Uzaktan Öğretim Uygulaması tamamen Öğrenci Bilgi Sistem (OBS) ile entegre şekilde çalışacaktır. Bu nedenle öğrencilerimizin, ders kaydı, dersin sistemde gözükmemesi gibi olası sorunları öncelikle kendi okullarının öğrenci işleri ile çözmeye çalışması gerekmektedir.

Öğrenci İşleri tarafından çözülemeyen ya da teknik konulardaki sorunlar için; öğrencilerimiz egitim.ogr@trakya.edu.tr, akademisyenlerimiz ise egitim.akd@trakya.edu.tr e-posta adreslerine mesajlarını iletebilir. Olası sorunların hızlı bir şekilde çözülebilmesi amacıyla, e-posta üzerinden gelen talepler öncelikli olarak değerlendirilecek, kurum telefonları, cep telefonu, Whatsapp gibi farklı kanallardan gelen soru ve taleplere yanıt verilemeyecektir.

Dersi veren öğretim elemanı tarafından, tüm dersler için kaynak ders dokümanı her hafta sisteme yüklenecek ve kullanıma sunulacaktır. Ayrıca, Microsoft Teams üzerinden yapılacak canlı dersler, dersin öğretim elemanı tarafından kayıt altına alınacak ve sonrasında tekrar izlenebilmesi için erişime açılacaktır.

Microsoft Teams uygulamasının kullanımına yönelik eğitim videoları, kılavuzlar, bilgilendirmeler ve açıklamalar bundan böyle sadece https://e-egitim.trakya.edu.tr/ üzerinden yapılacaktır.
Bu içerik 15.10.2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 1953 kez okundu.